megadental
banner
mega CRYL N

mega CRYL N


"Tworzywo akrylowe najnowszej generacji, które wg. badań posiada skurcz polimeryzacyjny oraz zawartość monomeru resztkowego o najmniejszej wartości, jaką na dzień dzisiejszy uzyskano, równej 0,5%." !!! (Technik Dentystyczny nr 4/2008).

Nowe, zimnopolimeryzujące tworzywo z mikroperełkami bazującymi na metaakrylanie metylu (MMA). Jest przeznaczone do wszystkich zastosowań, a szczególnie do użycia w metodzie wlewowej. Akryl nie zawiera kadmu ani trzeciorzędowych amin, dzięki czemu charakteryzuje się dużą stabilnością koloru.

megaCRYL N jest łatwy w użyciu i jest oceniany jako tworzywo o wysokich właściwościach mechanicznych, naturalnym wyglądzie, a także szybkiej i bezproblemowej polimeryzacji.

Produkty linii megaCRYL wyznaczają absolutnie nową erę w dziedzinie akryli dentystycznych. Dzięki badaniom naukowym i odkryciom w dziedzinie nanotechnologii było możliwe zmiejszenie ilości monomeru w stosunkui do polimeru.

Zastosowanie MIKROPEREŁEK w produkcji tworzyw serii megaCRYL wprowadza następujące zmiany wobec klasycznie produkowanych akryli:

- zmiejszenie skurczu i mniejsza ilość monomeru resztkowego
- lepsza dokładność pasowania
- zredukowanie ilości osadzającej się płytki nazębnej dzięki wyjątkowo gładkiej powierzchni akrylu
- lepsze właściwości w mieszaniu, polerowaniu i opracowywaniu
- wyższa wytrzymałość dzięki gęstszej strukturze wiązań polimerowych

megaCRYL N dzięki zastosowaniu specjalnego systemu katalizatora bez trzeciorzędowych amin wykazuje 100% stabilność kolorystyczną, zgodną z norma ISO 7491.

Akryl ten jest szczególnie dedykowany do stosowania w tzw. metodzie wlewowej (np. mega-CAST system) polegającej na wlewaniu tworzywa do formy agarowej bądź silikonowej.

artykuł o megaCRYL N z czasopisma "Dental Labor"

Produkowane kolory:
-(00) przeźroczysty
-(03) różowy
-(04) różowy-żyłkowany
-(05) różowy-opakerowy
-(30) W 34
-(40) New Pink
Powrót